info@nbgas.cz +420 602 557 181
Úvodní strana » Pojištění » Životní pojištění

Životní pojištění

Základní rozdělení životního pojištění 

  • Investiční životní pojištění
  • Kapitálové životní pojištění
  • Rizikové životní pojištění

Investiční životní pojištění

Pojištění kombinuje pojistnou ochranu a zhodnocení vkládaných finančních prostředků. Zhodnocení je zpravidla vyšší než u kapitálového životního pojištění, ale nebývá garantováno. Lze si zvolit z nabídky několika investičních fondů, které se liší mírou předpokládaného zhodnocení finančních prostředků a současně podstupovanou mírou rizika. Výše dosaženého zhodnocení je závislá na zvolené investiční strategii a investiční riziko je celé na straně klienta.

Kapitálové životní pojištění

Pojištění v sobě zahrnuje pojištění pro případ smrti nebo dožití. Jedná se o dlouhodobý produkt. Pro co nejvyšší zhodnocení je doporučená doba trvání pojištění 10 let a více. Pojistná částka může být pro obě uvedená rizika stejná nebo si klient může zvolit zvlášť pojistnou částku pro případ smrti a zvlášť pojistnou částku pro případ dožití. Garantované zhodnocení je dnes srovnatelné s úročením spořicích účtů a hlavní výhodou zůstává možnost daňového odpočtu ze základu daně při dodržení zákonných podmínek.

Rizikové životní pojištění

Pojištění neobsahuje žádnou spořící složku a tvoří pojistnou ochranu pro případ smrti a úrazu. V případě ukončení pojistné smlouvy není vyplaceno žádné plnění. K výplatě sjednané pojistné částky dochází v případě, že dojde k pojistné události. V rámci jedné pojistné smlouvy je možné sjednat i další připojištění a rozšířit tak pojistnou ochranu.

Chci poradit

Pole označená * jsou povinná.